Okulary A-Z

Bonobo: czy małpy potrzebują okularów do czytania?

Badania pokazują, że wzrok małp Bonobo pogarsza się z upływem lat. Im starsze stają się małpy, tym większy dystans dzieli je od siebie nawzajem. To jest dokładnie ten sam powód, dla którego przez lata ludzie musieli trzymać ksiażkę coraz dalej od twarzy, aby ją przeczytać.

Bezpłatny zwrot: Czy mogę kupić okulary do czytania z bezpłatnym zwrotem?

Bezpłatne zwroty pozwalają wypróbować okulary w domu. Sprawdź, czy pasują do Twojej twarzy i osobistego stylu i jeśli okulary nie spełniły oczekiwań, po prostu wyślij je do nas. Oznacza to, że masz możliwość ich swobodnego zwrotu. W pudełku znajduje się etykieta zwrotna, którą po prostu naklejasz na paczkę przed odesłaniem.

Czy mogę nosić okulary do czytania cały czas?

Tak. Okulary do czytania mogą być noszone przec cały czas, tak długo jak Twoje oczy czują się komfortowo. Okulary do czytania mogą pomóć przy prezbiopii, utracie wzroku związanej z wiekiem, która wiąże się z utratą zdolności koncentracji na wiadomościach tekstowych na telefonie, tablecie czy słowach w książce. 

Czy możesz kupić okulary do czytania przez internet?

Kupowanie okularów do czytania przez internet nigdy nie było prostsze. To najlepszy sposób na zakupy - bez kolejek, koniec z godzeniem się na brzydkie i niepasujące modele. Wybierz ramkę i kolor jaki Cię interesuje, wybierz moc szkieł - i Twoje nowe okulary będą w drodze.

Czy okulary do czytania mogą być używane do oglądania telewizji?

Nie, okulary do czytania nie pomogą jeśli masz problem z oglądaniem telewziji. Okulary do czytania są używane głównie do czytania mniejszych tekstów, gdy patrzysz na coś z bliska. Kiedy oglądasz telewzję siedzisz zbyt daleko, aby okulary do czytania miały fizyczny efekt. Jeśli jednak oglądasz na laptopie z napisami, mogą się one przydać. Jeśli telewizor jest niewyraźny, rozwiązaniem mogą być okulary na krótkowzroczność. 

Czy okulary do czytania mogą zmniejszyć bóle głowy?

Tak! Okulary do czytania zmniejszają zmęczenie oczu i bóle głowy u osób, które powinny uzywać okularów. Okulary do czytania są korzystne dla oczu jeśli jesteś krótkowzroczny, poczujesz różnicę. 

Czy okulary do czytania są szkodliwe dla oczu?

Nie. Okulary do czytanie nie są szkodliwe dla oczu. Okulary te zmniejszają zmeczenie oczu i bóle głowy u osób, które ich potrzebują. Okulary do czytania są korzystne dla oczu, kup parę a zauważysz różnicę. Wspomagają widzenie, zmieniają promienie, które są absorbowane przez oko, nie zmieniając jednak jego struktury na stałe. 

Czy okulary do czytania są używane wyłącznie do czytania?

Okulary do czytania służą głównie do czytania tekstu z książki, telefonu, tabletu czy komputera. Jedank okulary do czytania od nas zostały stworzone nie tylko by czytać, lecz by uwydatnić Twój wygląd i sprawić, że poczujesz się świetnie.

Czy zamiast okularów na receptę mogę stosować okulary do czytania?

Okulary korekcyjne są przeznaczone do pomocy przy konkretnym problemie ze wzrokiem i do użytku w pełnym wymiarze godzin, podczas gdy okulary do czytania pomagają skorygować określone odległości kiedy masz problemy z wyraźnym widzeniem. 

Dalekowzroczność: Czym się charakteryzuje? 

Dalekowzroczność to stan widzenia, w którym wyraźnie widzisz objekty, które są daleko od Ciebie, ale gdzie masz problem im bliżej leży objekt, ponieważ Twoja wizja się rozmazuje. 

Filcowy pokrowiec: Co to jest?

Jest to pokrowiec, który służy do przechowywania okularów. Kupując u nas okulary, do każdej pary dołączamy bezpłatny pokrowiec, bez wzglądu czy kupujesz okulary do czytania czy przeciwsłoneczne z mocą.

Jaką moc soczewki potrzebuję? 

Aby określi jaką moc soczewki potrzebujesz opracowaliśmy orientacyjny test wzroku. Aby otrzymać dokładny wynik, usiądź w odległości 40 cm od komputera - to bliżej niż myślisz.

Jakie okulary do czytania mi pasują?

Kupowanie okularów przez Internet może być trudne, ponieważ chcesz mieć pewność, że dobrze leżą i pasują do Ciebie. Właśnie dlatego stworzyliśmy przewodnik po stylu, który szybko daje przegląd, które okulary pasują do Twojego rozmiaru głowy i osobistego stylu. Korzystanie z kreatora zajmuje tylko minutę. Możesz spróbować tutaj.

Jak się upewnić, że moje okulary do czytania pasują?

Twoje okulary do czytania  powinny wygodnie pasować do szerokości głowy i nie powodować bólu od zaciskania głowy. W razie wątpliwości przygotowaliśmy mały przewodnik na temat tego, jak samemu to ocenić:

  • Źrenice powinny siedzieć w pobliżu środka soczewki.
  • Brwi nie powinny znajdować się wewnątrz okularów.
  • Okulary nie powinny upadać na czubek nosa.
  • Kiedy się uśmiechasz, policzki nie powinny podnosić okularów do góry.

Kiedy jest czas na okulary do czytania?

Czy Twój wzrok Cię testuje? Nie tylko Ciebie. Jeśli nie wiesz czy to już czas by zdecydować się na okulary do czytania, tutaj znajdziesz pare objawów, które świadczą o pogorszeniu wzroku.

Czy mrużysz oczy podczas czytania lub odsuwasz gazetę lub tablet dalej? Czy odczuwasz ból głowy i pieczenie oczu podczas czytania i masz wrażenie że oczy wydają się bardziej zmęczone? Czy masz wrażenie że objekty wydają się bardziej rozmazane i potrzebujesz dużo więcej światła do czytania? 

Jeśli na któreś z tych objawów odpowiedź brzmi tak - oznacza to, że czas zainwestować w okulary do czytania. 

Krótkowzroczność: Co to jest krótkowzroczność?

Krótkowzroczność oznacza, że ​​możesz wyraźnie widzieć obiekty, które są przed tobą. Im dalej znajduje się obiekt, tym bardziej będzie rozmazany. To trochę jak ustawienie obiektywu w aparacie.

Kto wynalazł okulary do czytania?

Ojcem nowoczesnej optyki, który jako pierwszy omawiał możliwości korekcji widzenia za pomocą wygładzonych soczewek, był Arabski astronom Ibn al-Haytham, który pisał o tym w swoich badaniach między X a XI wiekiem. Jednak dopiero w XIII wieku mnisi przetłumaczyli jego dzieło na łacinę i wprowadzili jego idee w życie, wygładzając kryształy, które później słuzyły jako pomoc, zwłaszcza starszym mnichom, których wzrok pogarszał się z wiekiem. Te kryształy zaczęto nazywać "kamieniami do czytania" i trzeba było je ręcznie trzymać przed tekstem. 

Lekkie okulary do czytania: O co chodzi?

Lekkie okulary są, jak wskazuje słowo, wykonane z lekkiego szkła. W przeszłości lekkie soczewki były grubsze niż zwykłe soczewki, ale dziś nowoczesne technologie produkcji sprawiły, że są cieńsze. Okulary te mają oczywistą zaletę, że są lekkie, a zatem wyjątkowo wygodne do noszenia. Nie pozostawiają wgłębień czy śladów na twarzy od długotrwałego użytkowania. Kolejną zaletą lekkiego szkła jest to, że ma wysoką odporność na pękanie.

Szkła te są nieco bardziej podatne na zarysowania niż szkło mineralne, ale w przypadku, gdy są one szkłem hartowanym - osiągają około 80% wytrzymałości szkła mineralnego. 

Małe/wąskie okulary do czytania: Gdzie mogę znaleźć mój rozmiar?

Wszyscy ludzie są różni. Dlatego nasze głowy i twarze naturalnie występują w różnych rozmiarach, co oczywiście wiąże się z różnymi wymaganiami dotyczącymi okularów. Wszystkie okulary z tej gamy są wyposażone w elastyczne paski, dzięki czemu dopasowują się do wielkości głowy. Przegląd wszystkich wąskich okularów znajdziesz w naszym przewodniku po stylach, w którym znajdziesz okulary pasujące do kształtu twarzy i osobistego stylu.

Nakładki na nos: Lepiej z czy bez?

Okulary z noskami są bardziej konfigurowalne. Oferują dużą elastyczność w zakresie kąta, szerokości i wysokości. Bez nich otrzymanie idealnego dopasowania jest znacznie trudniejsze. 

O czym jest Twoja marka?

W Luxreaders chcemy zmienić sposób w jaki zawsze kupujesz okulary do czytania. Kupuj u nas online bez ryzyka i z darmową opcją zwrotu produktu. Nasze zamiłowanie do minimalizmu i skandynawskiego stylu, jest kluczowym elementem wyrażanym poprzez nasze okulary. Wszyskie pary są projektowane w Danii, gdzie poświęcamy naszą pracę, aby łączyć nowe trendy z tradycyjnymi i klasycznymi wzorami. Mamy morze kształtów i wzorów, więc możesz znaleźć idealną parę okularów dla Siebie. Sprawdź naszą stronę internetową by zobaczyć naszą różnorodność produktów. 

Octan: Co to jest Octan?

Octan jest naturalnym i hipoalergicznym materiałem stosowanym na przykład w produkcji okularów do czytania. Popularny materiał znany jest z tego że nazywa się kawiorem z tworzywa sztucznego ale jest także eko-wyborem przy zakupie okularów, ponieważ jest biodegradowalny! Posiada bardzo wszechstronne właściwości, które pozwalają na tworzenie charakterystycznych wzorów o głębokich kolorach i świetnych wzorach.

Octan celulozy: Co to jest octan celulozy?

Materiał ten jest używany w wielu naszych okularach, ponieważ jest doskonałym materiałem do projektowania okularów. Materiał jest naturalny i hipoalergiczny i pozwala na kilka fajnych wzorów z głębokimi kontrastami kolorów i ładnymi strukturami. Dodatkowo przeczytaj o octanie tutaj.

Okrągłe okulary do czytania: Gdzie mogę je znaleźć?

Okrągłe okulary są modne od lat, ponieważ są ponadczasowe. Zawsze dbamy o różnorodny wybór okrągłych okularów, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i materiały.

Okulary Minus: Co to są okulary Minus?

Minus okularysą produkowane na krótkowzroczność. Im wyższa liczba, tym większa jest siła w okularach, co oznacza, że ​​okulary o wytrzymałości minus -3,0 mają większą wytrzymałość w okularach niż okulary minus -2,0.

Im wyższa siłę masz w soczewce, tym bardziej jest ona zakrzywiona. Na naszej stronie oferujemy duży wybór mocnych szkieł, które zostały wymierzone i oszacowane przez naszych doświadczonych optyków. 

Okulary Turtle (żółw): Czym są?

Nasza kolekcja Turtle składa się z wielu popularnych, które są bardzo pożądane w naszej ofercie. Ta kolekcja jest wszechstronna i pełna stylowych klasyków, które można stylizować na każdą okazję zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Kolekcja żółwiowych okularów do czytania występuje w kilku różnych odcieniach. Mamy zarówno żółwia jasnego, jak i ciemnego, które są zarówno piękne w kolorze, jak i głębokie we wzorach, ale wyglądają zupełnie inaczej.

Nasze okulary Turtle do czytania stały się również modne jako okulary retro, a nasze lżejsze okrągłe okulary są szczególnie popularne wśród kobiet i mężczyzn, którzy szukają wysokiej jakości okularów inspirowanych stylem vintage.

Okulary komputerowe: Czym się różnią od okularów do czytania?

Okulary komputerowe to określenie okularów zaprojektowanych w celu zapewnienia najlepszych warunków podczas pracy przed ekranem. Okulary są starannie mierzone w stosunku do odległości od ekranu, co odróżnia je od zwykłych okularów, soczewek kontaktowych i okularów do czytania, które w związku z tym nie działają optymalnie do użytku na ekranie.

Jednak wielu korzysta ze zwykłych okularów do czytania, siedząc przed ekranem komputera, ale chociaż mogą rozwiązać problem czytania tego, co jest na ekranie, nie można ich zaklasyfikować jako prawdziwe okulary komputerowe.

Okulary przeciwsłoneczne z siłą?

Okulary przeciwsłoneczne z silą działają jak zwykłe okulary do czytania - tylko z przyciemnianym szkłem. Są idealne, gdy jesteś na wakacjach w słońcu i chcesz przeczytać dobrą książkę lub zobaczyć, co jest w menu.

Nie wszyscy wiedzą o rozwiązaniu, w którym zwykłe okulary są zabarwione i chronione przed promieniowaniem UV, więc wiele osób nosi jednocześnie zarówno okulary do czytania, jak i okulary przeciwsłoneczne. Jeśli spotkasz jednego z nich na swojej drodze, przekaż dobrą wiadomość, że takie okulary może znaleźć u nas!

Okulary do czytania ze stacji benzynowej, czy warto?

Okulary te zwykle są produkowane w dużych ilościach z tanich materiałów i póżniej sprzedawane na stacjach benzynowych czy  w supermartketach, które nie koncentrują się na dostosowywaniu produktów lub wysokiej jakości. Czesto skutkuje to okularami, które mają słabą moc soczewek, które niezgrabnie przylegają do twarzy, ponieważ nie są odpowiednio dopasowane i na pewno nie trwają zbyt długo. Konsumenci, którzy decydują się na zakup takich okularów zwykle działają pod wpływem impulsu, ponieważ potrzebują okularów teraz by szybko poprawić obraz, nie zdając sobie sprawy, że prawdopodobnie konsument potrzebował pary okularów już kilka lat wcześniej. 

Okulary do czytania z niebieskim światłem?

Jeśli chcesz mieć możliwość czytania tekstu na telefonie, tablecie czy komputerze i jednocześnie chronić swój wzrok przed szkodliwym światłem, polecamy okulary do czytania z blokowaniem niebieskiego światła. Twoje oczy będą chronione przed ekspozycją na szkodliwe niebieskie światło a Ty nadal będziesz odczuwać korzyści z korzystania z okularów do czytania. 

Okulary Plus czy Minus?

Znak minus na okularach oznacza, że jesteś krótkowidzem, więc Twoje okulary pomagają przybliżać objekty i poprawiają adaptację. 

Znak plus oznacza, że jesteś dalekowzroczny, więc Twoje okulary pomagają przesuwać objekty dalej i zmniejszają adaptację.

Pręty elastyczne: Co to są pręty elastyczne?

Elastyczne pręty to elastyczne okulary, które dostosowują się do wielkości głowy. Dzięki temu noszenie okularów do czytania jest znacznie wygodniejsze.

Prezbiopia: Co to jest prezbiopia?

Termin stopniowej utraty zdolności skupiania się na gęstych obiektach. Jest to naturalny proces, który rozpoczyna się wraz z wiekiem, kiedy soczewka oka staje się sztywniejsza.

Szerokie okulary do czytania: Czy one są dla mnie?

Nasze głowy i twarze mają wiele różnych kształtów. Oznacza to, że wszyscy mamy różne wymagania kiedy chodzi o okulary. Szczególnie jeśli potrzebujesz stałej, łatwej regulacji szerokości, szersze okulary mogą być dla Ciebie lepszą opcją. Szerokie okulary są wyposażone w elastyczne paski, które wygodnie dopasowują się do wielkości głowy, a jeśli potrzebujesz wyjątkowo więcej miejsca na regulację to zaprojektowaliśmy kilka wyjątkowo szerokich modeli. 

Jeśli nie masz pewności, które okulary pasują do Twojego kształtu głowy lub osobistego stylu, wypróbuj nasz przewodnik. 

Soczewki o jednej mocy: Czym są?

To okulary o tej samej sile soczewki w całym szkle. Ten rodzaj okularów nosi również nazwę gotowych szkieł, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, są one wytwarzane przed zakupem.

Tanie okulary do czytania: Gdzie mogę kupić tanie okulary do czytania?

Tanie okulary do czytania można kupić w wielu miejscach. Duża część okularów jest sprzedawana na stacjach benzynowych, w aptekach i supermarketach. Niestety często istnieje związek między ceną a jakością, co można doświadczyć w sklepach, które nie specjalizują się w tej branży.

Tak!

To uczucie, gdy odbierasz okulary ze skrzynki pocztowej, na lokalnej poczcie lub prosto spod drzwi. W końcu znalazłeś dostawcę okularów do czytania, które świetnie wyglądają, są odpowiednie do noszenia i nie są zbyt drogie. Okulary ze stacji benzynowej należą do przeszłości.

Wytrzymałość na rozciąganie: Co to jest wytrzymałość na rozciąganie?

Wytrzymałość na rozciąganie jest wyrazem zdolności okularów do wytrzymywania codziennych zadrapań i zużycia. Wytrzymałość na rozciąganie jest różna w zależności od rodzaju zastosowanych soczewek i może zostać znacznie zwiększona poprzez utwardzenie soczewek.

Z czego wykonane są okulary do czytania?

Soczewki okularów do czytania są wykonane ze starannie wybranych tworzyw sztucznych. Nasze ramy są dostepne w różnorodnych krztałtach, kolorach i materiałach. Kluczowe materiały do naszych opraw to biodegradowalny octan celulozy, elegancka stal nierdzewna lub lekka guma. 

7 lat

To jest szacowany czas, który mija osobom, które po raz pierwszy potrzebują okularów, ale kontynuują bez ich kupowania, dopóki nie będą musieli się poddać. Dla niektórych impulsywny zakup szybkich okularów na stacji benzynowej staje się niepokojąco trwalszy niż planowano. Naprawdę chcemy to zmienić. Dlatego pracujemy nad przełamaniem barier, które istnieją, jeśli chodzi o testowanie oczu i zakup pierwszej pary okularów do czytania.

Nasz internetowy test wzroku umożliwia szybkie, łatwe i częste przeprowadzanie testów wzroku, aby sprawdzić, czy ich potrzebujesz lub która moc soczewki jest dla Ciebie najlepsza. Nasza wirtualna przymierzalnia pozwala Ci wyobrazić sobie, jak będą wyglądać, a wszystko to możesz zrobić w zaciszu własnego domu i przeglądać całą naszą kolekcję, aby znaleźć idealną parę.